מן המדיה והעתונות


שלומית בוחניק // מלכת הזמר הטריפוליטאי

לשלומית בוחניק הטריפוליטאית יש את כל הסיבות שבעולם להיות עצובה. שני אחיה נפטרו בגיל צעיר, והילדות שעברה לא הייתה קלה. אבל במקום להתכנס בתוך עצמה היא בוחרת לשמח, לשכוח לרגע את מכאוביה ולהתמקד בלהפוך את העולם למקום טוב יותר באמצעות שיריה.

בוחניק (49) נולדה במושב יציץ שליד רמלה וכיום מתגוררת  ברחובות. היא שרה בכל השפות. עד כה הוציאה 17 דיסקים  ואפילו צילמה כמה די.וי.די. .

בוחניק החלה את הקריירה המוזיקלית שלה לפני 17 שנה. לפני כן עבדה כשוטפת כלים במסעדת פועלים וכפקידה בבנק. ההזדמנות הראשונה שבה הבינה שיש לה את זה הייתה דווקא במהלך הופעה של הזמר רובי חן, שזומן לשיר בטקס לציון הכנסת ספר תורה על שם אביה.

את ההחלטה לצאת לדרך כזמרת עצמאית קיבלה בוחניק לאחר חלום שבו אמה המנוחה שולפת עבורה מיקרופון זהב מתוך בית הכנסת בושאייף במושב זיתן, שנחשב למקודש ביותר עבור העדה. "הרגשתי שאמא שלי נותנת את לי את ברכת הדרך להפוך לזמרת. הקלטתי שירים בטוניסאית וטריפוליטאית אבל אף אחד לא רצה להוציא עבורי את המאסטר שהקלטתי, כאילו מישהו סגר לי את השערים".

הפריצה הגדולה מבחינתה התרחשה באשקלון, לשם הוזמנה לחינה משפחתית שבעקבותיה נפתחו השערים. את ההשקה של הדיסק הראשון ערכה בוחניק בבית הכנסת בושאייף. היא והצוות שלה הקימו דוכן מאולתר, והניחו עליו כמויות של דיסקים שאחרי שעתיים נעלמו כלא היו. "פתאום אחי דחף לי מיקרופון ואמר לי להתחיל לשיר. למחרת התקשרה מישהי שסיפרה שהשירה שלי החזירה לאמא השכולה שלה שלוש שעות מהחיים בגלל ההופעה שלי. אחרי  זה לא הפסקתי לבכות".

נלקח מעיתון מעריב

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3700896,00.html

[facebook_ilike]